RN
TwitterFacebook

W Wilnie powstaje hospicjum dla dzieci

Trwa zbiórka funduszy na budowę jedynego na Litwie hospicjum stacjonarnego dla dzieci.Będzie ono częścią istniejącego już w Wilnie ośrodka opieki paliatywnej, który przyjmuje wyłącznie osoby dorosłe i potrzebuje rozbudowy o oddział dziecięcy. Prace już się rozpoczęły, finansowane są ze środków uzbieranych do tej pory.

Szereg prac wykonanych dotychczas świadczy, że oddział dziecięcy działającego już dzięki staraniom siostry Michaeli Rak Hospicjum im. Błogosławionego Ks. Michała Sopoćki powstanie. Zrobiona została elewacja, budynek zawiera już okna i pokrycie dachowe oraz element konstrukcyjny łączący starą i nową część hospicjum. Wykonana jest większość instalacji, wylane posadzki.

Przed nami ogrom zadań. Wśród nich rekuperacja, klimatyzacja. To elementy, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie hospicjum. Budynek wygląda wspaniale, kolorystycznie nawiązuje do architektury Wilna, konkretnie Starego Miasta. Chodzimy na razie po pustych pokojach, ale wierzymy w pomyślne zakończenie prac – mówi Sebastian Jaworowski koordynator zbiórki na rzecz Hospicjum.

Aby oddział dziecięcy funkcjonującego już dzięki Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie mógł istnieć, potrzeba jeszcze około 2 mln zł. W nowym budynku będzie można zapewnić profesjonalną opiekę paliatywną 10 pensjonariuszom. 

Wsparcia na budowę jedynego na Litwie hospicjum dziecięcego można między innymi udzielić poprzez stronę www.mostdonieba.pl

pd / fot. S.J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *