RN
TwitterFacebook

W Wyszkowie wspólne kolędowanie zbliża ludzi

Wspaniały świąteczno-muzyczny prezent parafianie św. Wojciecha w Wyszkowie otrzymali od swoich zespołów muzycznych: młodzieżowego i dziecięcego. Starsi i młodsi z chęcią przyjęli zaproszenie do wspólnego kolędowania niedzielny wieczór, 10 stycznia.

Kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy choinkach, szopce i blasku świeczek tworzy wyjątkową, ciepłą atmosferę i poczucie wspólnoty ludzi zgromadzonych wokół Nowonarodzonego Jezusa.

Zespół młodzieżowy swój koncert zaczął od lirycznej „Kolędy Maryi”, a zakończył jedną z najpopularniejszych i najstarszych kolęd „Bóg się rodzi”. Mogliśmy usłyszeć też m.in. wzruszającą pastorałkę „Noel”, czy lubianą zwłaszcza przez młodzież „Uciekali”. W wielu oczach pojawiły się łzy podczas „Kolędy dla nieobecnych”.

Potem przyszedł czas na czystą radość, jaką są dzieci i parafialna schola „Promyczki Jezusa”. Tym razem przeistoczyły się w małe aniołki, a ich występ zgromadzeni nagrodzili równie gromkimi brawami, co zespołu młodzieżowego.

Obu zespołom bardzo, bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy koncert.

BS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 1 =