RN
TwitterFacebook

Wakacje na sportowo w Kolnie

W Kolnie dzieci się nie nudzą – szczególnie w wakacje! Zadowoleni powinni być szczególnie miłośnicy aktywnego wypoczynku. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zadbał o to, aby nie brakowało atrakcji.

Dla najmłodszych mieszkańców Kolna, którzy pozostali w okresie wakacji w swych domach dział sportu KOKiS przygotował zajęcia piłkarskie i inne zabawy ruchowe. Te odbywają się od poniedziałku do czwartku na hali sportowej przy ulicy Dąbrowskiej. W piątki organizowane są zajęcia na ściance wspinaczkowej oraz gra w badmintona. – Wakacje na sportowo w Kolnie, czyli aktywnie, czynnie, w ruchu. Zawsze w godzinach od 10.00 do 12.00 czekamy na hali sportowej. W zależności od potrzeb dzieci mogą grać w każdą grę, którą sobie wymarzą – mówi Andrzej Powichrowski z KOKiS. A wszystko to pod czujnym okiem opiekunów. – Przychodzą dzieci w różnym wieku, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Realizujemy różne zajęcia, w zależności od zainteresowań dzieci, właśnie dzieci wybierają sobie różne aktywności sportowe – dodaje Weronika Milewska. Tu nie ma czasu an nudę. – Wczoraj na przykład zorganizowałyśmy tor przeszkód, dzieci bardzo się zaangażowały – uzupełnia Justyna Święszkowska.

Mieszkańców Kolna czekają duże wydarzenia sportowe. Od 1 do 3 sierpnia br. organizowany jest Turniej Drużyn Osiedlowych. Natomiast w dniach od 10 do 12 sierpnia odbędzie się Otwarty Letni Turniej w badmintona.

W wakacje uczniowie kolneńskich szkół w godzinach od 8.00 do 15.00 mogą korzystać z Pływalni Miejskiej za „pół ceny”. Zajęcia z Eweliną Dziekońską, instruktorką pływania rozpoczną się po 22 lipca br. Podczas wakacji w holu pływalni i patio wystawione będą także stoły tenisowe.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *