TwitterFacebook

Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa z kolneńskimi policjantami

W ramach programu pod nazwą „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z innymi służbami odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu przeprowadzili grę terenową z dziećmi wypoczywającymi na obozie w Koźle.

Kolneńscy policjanci, w ramach programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” ,stale odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu podczas spotkania z dziećmi wypoczywającymi na obozie w Koźle, wspólnie z Państwową Strażą Pożarną, omówili niebezpieczeństwa na jakie są narażone w okresie wakacyjnym.

Mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania w trakcie wypoczynku nad wodą, w lesie jak również podczas pobytu w gospodarstwie rolnym. Prelegenci promowali także zasady bezpieczeństwa na drodze, w tym prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz informują opiekunów o potencjalnych  zagrożeniach, sposobach kontaktu z najbliższą jednostką Policji oraz z dzielnicowym. W trakcie prelekcji dzieci mogły rozwiązać krzyżówkę, pograć w grę edukacyjną związaną z bezpieczeństwem oraz obejrzeć sprzęt ratowniczy.

KPP Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *