RN
TwitterFacebook

Walka o utwardzenie pobocza w gminie Kolno

Mieszkańcy Wścieklic w gminie Kolno od lat czekają na remont drogi powiatowej biegnącej przez ich wieś. Najbardziej zależy im na obustronnym utwardzeniu pobocza jezdni. W tym roku udało się zrealizować zaledwie część tych oczekiwań.

Duży ruch i brak chodnika jest największym problemem mieszkańców wsi Wścieklice położonej w gminie Kolno. Jak stwierdzili w rozmowie z naszym reporterem, droga nie jest przyjazna kierowcom, a co dopiero pieszym. Ze względów finansowych budowa chodnika przez lata nie była możliwa.

Po kilku latach oczekiwań mieszkańcom Wścieklic udało się wywalczyć poszerzenie i utwardzenie pobocza po jednej stronie drogi. To efekt porozumienia zawartego między Gminą Kolno a Starostwem Powiatowym w Kolnie i Powiatowym Zarządem Dróg. – Wykonaliśmy poszerzenie i utwardzenie pobocza o szerokości 80 centymetrów. Zostało wykonane tam 400 metrów bieżących – informuje starosta powiatu kolneńskiego Stanisław Wiszowaty. – Zrobiliśmy więcej niż to wynika z porozumienia zawartego miedzy wójtem gminy Kolno a zarządem powiatu. Mieszkańcom chodziło o to, by dociągnąć to poszerzenie do krzyża i to zostało już dodatkowo wykonane z naszych materiałów i przez pracowników PZD – kontynuuje Stanisław Wiszowaty.

W realizacji inwestycji partycypowała gmina Kolno, która przekazała na ten cel 13 tysięcy złotych. – Przeznaczyliśmy pewną pulę środków po to, by pomóc powiatowi w realizacji zadań powiatu – mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski. – Gmina za tą drogę nie odpowiada (właścicielem drogi jest powiat kolneński dodaje red.), ale wychodząc z założenia, że przy tej drodze mieszkają mieszkańcy gminy Kolno, wobec czego nie miałem najmniejszych problemów, żeby przekonać również radę, co do celowości tego wydatku – podkreśla Józef Wiśniewski.

Co z dalszym remontem drogi we wsi Wścieklice? Zdecyduje nowy zarząd powiatu kolneńskiego. Ten poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *