RN
TwitterFacebook

Warsztaty uzdrowienia w Zambrowie nie mają nic wspólnego z Kościołem Katolickim

Łomżyńska Kuria Diecezjalna wydała specjalne oświadczenie w związku z informacją o organizowanych w Zambrowie “Warsztatach uzdrowienia”. Ks. Jacek Czaplicki Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa Ogólnego przestrzega przed udziałem w tego typu warsztatach, gdyż nie mają one nic wspólnego z organizowanymi w Kościele katolickim modlitwami upraszającymi u Boga dar uzdrowienia i nie mają jakiejkolwiek aprobaty ze strony Kościoła katolickiego.

Publikujemy pełną treść Oświadczenia.

OŚWIADCZENIE

W związku z informacją o organizowanych przez Kościół Jezusa Chrystusa w Zambrowie „Warsztatach uzdrowienia” prowadzonych przez p. Leszka Korzenieckiego w najbliższą sobotę 1 sierpnia 2020 r.

Łomżyńska Kuria Diecezjalna informuje, że inicjatywa ta nie ma nic wspólnego z Kościołem katolickim i organizowanymi przez nasz Kościół modlitwami upraszającymi u Boga dar uzdrowienia.

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych i odpowiadając na liczne zapytania o powyższą inicjatywę nie polecamy katolikom uczestnictwa w tego typu inicjatywach. Nie mają one jakiejkolwiek aprobaty Kościoła katolickiego. Często tego typu inicjatywy służą wyprowadzaniu wiernych z Kościoła katolickiego.

Ks. Jacek Czaplicki
Wikariusz Biskupi
ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 28 lipca 2020 r.
N. 701/2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 7 =