RN
TwitterFacebook

Weź udział w I Diecezjalnym Sympozjum Akademickim!

Kościół. Uniwersytet. Młodzież. – to hasło I Sympozjum Akademickiego Diecezji Łomżyńskiej. Spotkanie odbędzie się 20 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Podejmowany będzie między innymi wątek żywego uczestnictwa społeczności akademickiej w Kościele. Okazją są między innymi zbliżające się obchody Dnia Pracownika Naukowego w Kościele katolickim.

Sympozjum skupi przedstawicieli wszystkich łomżyńskich uczelni wyższych. O wspólnym mianowniku Kościoła i nowych technologii opowie Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dr hab. Dariusz Surowik. Ks dr Jarosław Kotowski Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży skupi się z kolei na tym, co Kościół może zaoferować młodemu człowiekowi.

Chcemy spróbować popatrzeć na młodych oczami osób odpowiedzialnych za łomżyńskie szkolnictwo wyższe. Wielkim sukcesem byłoby wypracowanie sposobów na wspólne jeszcze większe zaangażowanie na rzecz środowiska akademickiego – mówi ks Jacek Czaplicki duszpasterz akademicki diecezji łomżyńskiej.

O dylematach i oczekiwaniach młodego pokolenia opowie dr Joanna Karpowicz Prorektor Uczelni Jańskiego w Łomży. Obrady podsumuje dr hab. Roman Engler Rektor łomżyńskiej Wyższej Szkoły Agrobiznesu.

Przewidziana jest również przerwa na kawę i panel dyskusyjny, aby uczestnicy mogli swobodnie wymienić się refleksją dotyczącą wysłuchanych treści. Udział w Sympozjum zapowiedział również biskup łomżyński Janusz Stepnowski, który już na samym początku skieruje do zgromadzonych słowo wstępne. Na uczelni stykają się osoby o różnych przekonaniach. Nie wszyscy znają Pana Boga, co nie znaczy, że nie chcą zobaczyć właściwej drogi. Zaufać Bogu i modlić się trzeba nie tylko w trakcie sesji – uśmiecha się studentka PWSIiP Justyna Jastrzębska.

Organizatorem I Diecezjalnego Spotkania Akademickiego są Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie oraz łomżyńskie uczelnie wyższe.

Spotkanie odbędzie się w auli Papieża Jana Pawła II Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Początek o godzinie 10:00, wstęp wolny.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − nine =