RN
TwitterFacebook

Weź udział w konsultacjach dotyczących funduszy unijnych

Do 8 marca można wyrazić opinię na temat kształtu pomocy unijnej po 2020 roku w zakresie polityki spójności. Konsultacje prowadzi Komisja Europejska. Warto wziąć w nich udział i określić, na co i w jaki sposób powinny być – Państwa zdaniem – wydawane unijne pieniądze.

Komisja Europejska planuje w tym roku przedłożyć propozycje dotyczące budżetu Unii Europejskiej po 2020 roku. Zaprasza więc wszystkie osoby zainteresowane polityką spójności do wypełnienia przygotowanej przez nią ankiety – kwestionariusza on-line.

Kwestionariusz dotyczy m.in. takich kwestii, jak: proponowany zakres interwencji przyszłych programów/funduszy polityki spójności, ocena skuteczności obecnych interwencji, ocena barier w realizacji celów obecnych programów/funduszy, propozycje obszarów wymagających usprawnień i uproszczeń.

Komisja zapewnia, że odpowiedzi udzielone w kwestionariuszach zostaną uwzględnione podczas opracowywania planów dotyczących nowej perspektywy finansowej oraz kolejnej generacji programów polityki spójności. Konsultacje potrwają do 8 marca 2018 roku.

Kwestionariusz został przygotowany w 23 językach UE i jest dostępny na stronie Komisji Europejskiej,  link: Konsultacje publiczne w sprawie funduszy UE w dziedzinie polityki spójności http://ec.europa.eu/regional_policy/pl/newsroom/news/2018/01/01-10-2018-public-consultation-on-eu-funds-in-the-area-of-cohesion

źródło:wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *