RN
TwitterFacebook

Wiceminister zdrowia: Te święta wielkanocne będą innymi świętami

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że zbliżające się Święta Wielkanocne będą inne niż dotychczas. Według gościa Programu 1. Polskiego Radia, prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z dużych rodzinnych spotkań.

– Myślę, że będziemy musieli w jakiś sposób sami te święta spędzić. Jest to bardzo przykre, ale to naprawdę wyjątkowy czas. Od tego czy nie będziemy wychodzili z domu, naprawdę bardzo wiele zależymówił wiceminister zdrowia. Zaapelował o otoczenie szczególną opieką osób starszych, które są szczególnie narażone na konsekwencje zakażenia koronawirusem.

Waldemar Kraska przypomniał, że zalecane jest pozostanie w domu, ale można czasami wyjść na spacer.

– Dla zdrowia psychicznego czasami dobrze jest się z tego domu wyrwać, ale cały czas apelujemy, żeby to nie było więcej niż dwie osoby.

Z domu można wychodzić w kilku przypadkach – do pracy, w niezbędnych potrzebach, czyli po zakupy lub do lekarza, w sytuacjach, gdy pomagamy innym lub, aby wziąć udział w praktykach religijnych. Można też na przykład wyjść na spacer z psem lub pobiegać. Nie wolno jednak wychodzić w grupie większej, niż dwie osoby, o ile nie jest to rodzina. Należy zachować między sobą odległości zapewniające bezpieczeństwo.

W Polsce dotychczas zarejestrowano 1085 przypadków koronawirusa. Zmarło 15 osób. Liczba zakażeń na świecie przekroczyła 470 tysięcy. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 21 tysięcy osób.

IAR/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *