TwitterFacebook

Więcej otrzymała ta… – zapisy na trzydniowe rekolekcje u benedyktynek

Rozpoczęły się zapisy na trzydniowe rekolekcje dla dziewcząt, organizowane przez łomżyńskie mniszki benedyktynki. Te zaplanowano w dniach od 5 do 7 lipca pod hasłem: ‚Więcej otrzymała ta, która więcej umiłowała”. Skąd taki temat? Z przykładu, który dała swoim życiem założycielka benedyktynek, św. Scholastyka, a także inne święte kobiety.

Św. Grzegorz Wielki określając naszą założycielkę streścił ją tymi słowami: „Więcej otrzymała ta, która więcej umiłowała”. To świadczy o otwartości św. Scholastyki na Ducha Świętego, bo im bardziej jesteśmy na niego otwarci, tym więcej otrzymujemy. Duch Święty daje duchową siłę, otwartość na drugiego człowieka i radość, a przecież życia szczęśliwego pragnie każdy z nas, stąd taki temat – mówi benedyktynka s. Regina Wieteska.

Św. Scholastyka nie jest jedyną kobietą, która ofiarując swoje życie Bogu, otrzymała więcej niż mogła przewidzieć… Zaproszeni do wygłoszenia konferencji: ks. Adam Ulatowski i ks. Sławomir Bartnicki opowiedzą także o innych przykładach świętych kobiet.

Ks. Adam opowie o św. siostrze Faustynie, jej biografii ale też relacji z Panem Bogiem. Drugą kobietą, której się przyjrzymy będzie św. Maria Magdalena. Jej przykład pokazuje, że mimo trudnej przeszłości otwartość na Ducha Świętego może zmienić wszystko, wymazać to co stare, otworzyć nowe horyzonty i sprawić, że człowiek będzie po prostu szczęśliwy – dodaje benedyktynka.

Siostra Regina przekonuje, że takie trzy dni wyłączone z codziennych obowiązków mogą być jak oaza, która przyniesie pokój, a w przyszłości zaowocuje zawierzeniem Bogu: Takie rekolekcje są nieraz małym krokiem w stronę Boga, może na pierwszy rzut oka niezauważalnym, ale to w przyszłości owocuje. Trzeba zbierać choćby takie małe ziarenka – mówi s. Regina.

W programie Msza Święta, adoracja, czas spowiedzi i wspólna rekreacja. Szczegóły i zapisy na stronie Opactwa Przenajświętszej Trójcy w Łomży.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *