TwitterFacebook

Wielkopostne skupienie osób niesłyszących

Duszpasterstwo osób niesłyszących w diecezji łomżyńskiej działa prężnie, nie tylko w Wielkim Poście. W trzech ośrodkach (w Łomży, Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęce) są kilkudziesięcioosobowe grupy skupiające osoby niesłyszące. Tam też co najmniej raz w miesiącu niesłyszący mogą wziąć udział w Mszy świętej tłumaczonej na język migowy.

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu duszpasterstwo osób niesłyszących wyszło też z inicjatywą spotkania wiernych z trzech ośrodków, tak by wspólnie modlić się, ale też mieć okazję do odświeżenia starych i zawarcia nowych znajomości:

Myślę, że dużym problemem jest brak łączności pomiędzy osobami niesłyszącymi. Mogą kontaktować się ze sobą za pomocą urządzeń technicznych, za pośrednictwem internetu, ale nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem – mówi ks. kan. Kazimierz Ostrowski, diecezjalny duszpasterz osób niesłyszących.

W programie dnia skupienia między innymi nabożeństwo przebłagalne, Msza święta pod przewodnictwem bpa Janusza Stepnowskiego i wykład tłumaczony na język migowy. Spotkanie w niedzielę 17 marca , początek o godz. 15.15 w łomżyńskiej katedrze.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *