TwitterFacebook

Wiktor drugi na podium w Zielonej Górze

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie. Organizatorem zawodów był Klub Tenisowy Royal Zielona Góra.

W pierwszej rundzie Wiktor 7/5 6/3 wygrał z Kacprem Królikowskim (AT Promasters Szczecin). W kolejnym meczu nasz tenisista wyeliminował turniejową jedynkę (30 miejsce w rankingu PZT) Szymona Goldszmyt (SKT Centrum Bydgoszcz) wygrywając 6/3 7/5. Półfinał turnieju był prawdziwym horrorem. Wiktor dość gładko wygrał pierwszego seta 6/3. W kolejnym przegrywając 0:3 doprowadził do stanu 5/5 i nie wykorzystując dwóch piłek meczowych przegrał go w tie-breaku 6/8. W trzecim secie Wiktor prowadził już 5/2, miał dwie piłki meczowe, ale przeciwnik Igor Wiatr (Fair Playce Poznań) wyrównał stan seta na 5/5. Ostatecznie Wiktor wygrał ten pojedynek 7/5 w trzecim secie. W finale niestety nasz tenisista musiał uznać wyższość zawodnika z klubu SKT Centrum Bydgoszcz – Maksymiliana Rogowskiego.

Z turnieju na turniej Wiktor gra coraz lepiej. Jest coraz bardziej świadomy, iż musi ciężko pracować nie tylko na korcie ale również na treningach ogólnorozwojowych. Zaczął zdawać sobie sprawę, że zaplanowanie odpoczynku jest tak samo ważne jak treningów i startów w turniejach. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze – informuje trener Wiktor  Tomasz Waldziński.