RN
TwitterFacebook

Wojewoda podlaski wydał zgodę na rozbudowę drogi krajowej 63

Wojewoda podlaski wydał w poniedziałek (07.05) decyzję pozwalającą na rozbudowę około 2,5 km odcinka drogi krajowej nr 63 przebiegającej przez Kolno.

To od dawna wyczekiwana inwestycja. Droga przez około 50 lat nie była remontowana. Natężony ruch obciążył i zniszczył ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego leżące w ciągu drogi krajowej nr 63. Zdaniem burmistrza Kolna Andrzeja Dudy, przebudowa kolneńskiego odcinka zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych:

Na tej drodze dochodzi naprawdę do wielu kolizji i do wielu wypadków, również śmiertelnych. Będzie dużo bezpieczniej, dużo prościej komunikować się, bo będą dwie sygnalizacje świetlne, powstanie duże piękne, drugie rondo na tej drodze, będzie trzeci pas do lewoskrętów, przejścia będą bardzo dobrze podświetlone – tłumaczy Andrzej Duda.

Inwestycja obejmuje: rozbudowę nawierzchni jezdni drogi krajowej nr 63 na długości ok. 2,4 km (wraz z budową chodnika po stronie prawej od ulicy Dębowej na odcinku o długości ok. 2,65 km), budowę dodatkowych jezdni do obsługi nieruchomości sąsiednich, budowę urządzeń oczyszczania – separatorów, przebudowę rowów drogowych, budowę przepustu pod zjazdem w km 121+295,05 strona prawa, przebudowę skrzyżowań istniejących dróg z drogą krajową nr 63 w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania, budowę i przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, budowę kładki dla rowerzystów nad rzeką Łabną, budowę dwóch zatok autobusowych, przebudowę istniejącego przepustu pod koroną drogi w km 121+223, przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci centralnego ogrzewania, oznakowania pionowego i poziomego oraz wykonania urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozbiórkę budynku usługowego na działce o nr ewidencyjnym 1922/3.

Wartość wszystkich prac, to około 27 milionów złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *