RN
TwitterFacebook

Wojewódzkie obchody święta policji

Wczoraj (29 lipca) w Białymstoku odbyły się wojewódzkie obchody święta policji. Podlascy policjanci świętowali też dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę powstania tej służby mundurowej w Polsce.

Główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Mordu Katyńskiego w Białymstoku. Na uroczystości przybyło wielu funkcjonariuszy, przedstawicieli innych służb mundurowych, a także władz wojewódzkich. Wziął w nich również udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną służbę i podkreślił, że to dzięki policjantom Polacy uważają nasz kraj za bezpieczne miejsce. Minister powiedział, że jest to szczególnie ważne w czasach, gdy policjanci są oskarżani o łamanie zasad.

Pomnik Mordu Katyńskiego przypomina, że wśród policjantów też byli ,,żołnierze” wyklęci. Misją policjanta sto lat temu i teraz jest służba i trzeba o tym pamiętać – mówił Jarosław Zieliński.

Podczas uroczystości wiceminister wręczył awanse i medale szczególnie zasłużonym funkcjonariuszom z powiatu białostockiego. Medale za zasługi na rzecz policji otrzymali także cywile. Wśród nich znalazło się dwóch z subregionu łomżyńskiego. Jednym z nich był starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, który otrzymał srebrny medal zasługi.

Drugi laureat, to wieloletni wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski, odznaczony brązowym medalem.

Jak sam podkreślił – stara się jako wójt wspierać policję i z nią współpracować na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. A już niebawem policja w Sokołach będzie miała nowy posterunek.

Wczorajsze uroczystości zakończyły oficjalne obchody rocznicowe w Polsce. Za rok okrągła, setna rocznica powstania Policji Państwowej. Polska policja powstała 24 lipca 1919 roku. W tej chwili w województwie podlaskim służy w niej około 3 tysiące funkcjonariuszy.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *