RN
TwitterFacebook

Województwo podlaskie ma się dobrze

Województwo podlaskie nie jest w ruinie – pod takim hasłem odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez marszałka województwa podlaskiego. Była to reakcja na niedawną krytykę działalności samorządów podjętą przez ministra Inwestycji i Rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego.

W konferencji wziął udział cały zarząd województwa podlaskiego, na czele z marszałkiem Jerzym Leszczyńskim, który mówił, że na taką krytykę ze strony rządu nie ma zgody. – Nie można mówić, że samorządy przez ostatnie 10 lat nic nie zrobiły. Wystarczy spojrzeć na to, jak zmienił się Białystok i całe województwo – powiedział Jerzy Leszczyński.

Prelegenci podkreślali, że rządowa krytyka jest niesprawiedliwa, bo sytuacja w województwie podlaskim jest stabilna, a wszystkie inwestycje przebiegają zgodnie z planem.

– Nie jest prawdą, że po 2018 roku skończą się pieniądze unijne. Nie skończą się konkursy. Nie skończy się realizacja projektów. Nie ma powodu do niepokoju jeśli chodzi o rozliczenie. Szczególnie, że województwo podlaskie ma pozytywnie rozliczoną perspektywę finansową za lata 2007-2013, z której nie oddaliśmy ani złotówki, co jest najlepszym dowodem na gospodarność – argumentuje Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski powiedział, że nie jest celem samorządowców krytykowanie rządu, ale praca na miejscu na rzecz lokalnej społeczności. A i rząd, i samorząd powinny kierować się prawdą.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =