RN
TwitterFacebook

Wtargnął do mieszkania, zjadł posiłek a właścicielce groził pozbawieniem życia

Zaledwie kilka minut zajęło policjantom z ostrołęckiego wydziału patrolowego zatrzymanie mężczyzny, który wtargnął do mieszkania kobiety i groził jej pozbawieniem życia. 37-latek został osadzony w policyjnym areszcie i dzięki sprawnym działaniom ostrołęckich funkcjonariuszy nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Do niebezpiecznej sytuacji na terenie Ostrołęki doszło w minioną sobotę (15.06) około południa. Wtedy to do dyżurnego zadzwoniła roztrzęsiona 64-latka i poinformowała, że do jej mieszkania wtargnął obcy mężczyzna, dosiadł się do przygotowanego posiłku, a następnie groził jej pozbawieniem życia. Agresora spłoszyła osoba postronna i mężczyzna uciekł w kierunku jednego z ostrołęckich osiedli mieszkaniowych.

W poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa natychmiast włączyli się policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Komunikat wraz z rysopisem mężczyzny trafił do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu. Już po kilku minutach od zgłoszenia ostrołęccy patrolowcy zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Ostrołęki. Został on rozpoznany przez seniorkę, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego gróźb karalnych. Te przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *