RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: Grzegorz Schetyna w Łomży zachęcał do głosowania na lokalnych kandydatów

To są ważne wybory. Byliśmy wczoraj na Warmii i Mazurach, jesteśmy dzisiaj na Podlasiu. Rozmawiając z ludźmi słyszymy o potrzebie nie reformy, a odbudowy służby zdrowia czy też sytuacji w firmach – mówił na konferencji prasowej w łomżyńskiej siedzibie Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. 

Przewodniczący największej opozycyjnej partii mówił o zmianach w kraju, które według niego zmierzają w złą stronę. – Polacy nie rozumieją dlaczego dekretami z Nowogrodzkiej chce się narzucać wysokość płacy minimalnej, jak to się ma do biznesu, zysku, sytuacji na rynku, zarobków i wreszcie do tych wszystkich, którzy zarabiają średnio, a chcą zarabiać więcej – mówił Schetyna.

Szef Platformy pytał o to, jak będzie wyglądać dalej Polska. – Co z niezależnością instytucji? Co z samorządem? Co z jego finansami i kompetencjami? Czy mamy pewność, że jeżeli nie uda się opozycji stworzyć rządu to czy będzie można mówić o niezależności samorządów? My dzisiaj mówimy, że trzeba finansowo wesprzeć samorząd. Chcemy zostawić wpływy z podatku PIT i CIT zostawić samorządom – mówił i dodawał, że na listach Koalicji Obywatelskiej jest ponad 300 samorządowców, którzy są bardzo potrzebni w polskim parlamencie.

Schetyna mówił też o niedofinansowaniu regionu: – Państwo nie wspiera i nie inwestuje w Podlasie. Co się takiego stało, że ten region nie ma takiego szczęścia do środków europejskich i inwestycji? Program Polska Wschodnia, który był przez ostatnie kadencje Parlamentu Europejskiego dedykowany na pięć wschodnich województw, dzisiaj wszystko wskazuje na to, że nie znajdzie się w budżecie na następną perspektywę finansową. 

Jesteśmy tutaj, aby się upomnieć o większe pieniądze. Upomnieć się o realizację szansy rozwojowej województwa podlaskiego i Polski wschodniej. Przez ostatnie 4 lata mamy kompletny zastój, jeśli chodzi o istotne inwestycje drogowe. Są rekordowe opóźnienia w modernizacji linii kolejowych i generalnie zastój, jeżeli chodzi o inwestorów, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy. To są dla województwa podlaskiego stracone cztery lata mówił Robert Tyszkiewicz, obecny poseł Platformy Obywatelskiej.

Spotkanie w Łomży było też okazją, aby zachęcić mieszkańców do głosowania na lokalnych kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach. Jedynką na liście w województwie podlaskim do sejmu jest Robert Tyszkiewicz. Maciej Borysewicz z Łomży otrzymał numer czwarty, a Jacek Piorunek 12. KO nie wystawiła natomiast swojego kandydata do senatu popierając tym samym Zenona Białobrzeskiego z PSL-u.

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − ten =