RN
TwitterFacebook

Wybory prezydenckie 2020: Co dalej z Platformą Obywatelską? Komentarz Piotra Serdyńskiego i posła PiS Kazimierza Gwiazdowskiego

Wybory prezydenckie kolejnymi wyborami przegranymi przez Platformę Obywatelską. To szóste z rzędu wybory, w których porażkę poniosła największa partia opozycyjna w kraju.

Nie sądzę, żeby dochodziło w tym momencie do rozliczeń na szczycie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej – ocenia radny miejski Łomży z klubu PO, Piotr Serdyński. Radny wskazuje, że wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego może być pozytywnym impulsem dla partii:

– Okazał się naprawdę bardzo sprawnym, bardzo kompetentnym politykiem, który ma szanse tak naprawdę poprowadzić opozycję do zwycięstwa w kolejnych wyborach. I wierzę w to, że właśnie jako ten kandydat  zmiany do takiej zmiany za trzy lata opozycję poprowadzi. 

Innego zdania jest poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Gwiazdowski:

– Teraz są trzy lata do wyborów parlamentarnych i myślę, że Platforma Obywatelska będzie tracić w sondażach. Myślę, że to ciężkie będą czasy dla Platformy Obywatelskiej. Myślę, że na pewno w tej partii nastąpi jakiś podział. Być może powstanie jakaś nowa partia przy Szymonie Hołowni, która część elektoratu Platformy Obywatelskiej przejmie. 

Według nieoficjalnych wyników wyborów opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą zwycięzcą wyborów prezydenckich został urzędujący prezydent, Andrzej Duda, który otrzymał 51,21% głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79%.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 10 =