RN
TwitterFacebook

Wybory prezydenckie 2020: Dane PKW z 99,97 procent komisji wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,97 procent komisji wyborczych. Według nich Andrzej Duda zdobył 51,21, a Rafał Trzaskowski 48,79 procent głosów.

PKW wciąż czeka na dane z 9 komisji wyborczych. Jak powiedział Sylwester Marciniak, szef PKW, na razie nie wiadomo, kiedy będzie można podać pełne wyniki wyborów. Mimo brakujących protokołów nie należy się spodziewać znaczącej zmiany w ostatecznych danych. 

– Nawet biorąc po uwagę stosunkowo dużą liczbę wyborców, którzy w Wielkiej Brytanii, w Brukseli, mogli głosować tylko korespondencyjnie, to niewątpliwie ta liczba wyborców nie wpłynie na zmianę wyników w sposób znaczący – powiedział przewodniczący PKW.

Na podstawie 99,97 procent protokołów, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów w wyborach prezydenckich. Jego konkurent Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 proc.

Frekwencja wyniosła 68,12 proc.

– Ta frekwencja, mimo pandemii, mimo okresu wakacyjnego, jest znacznie wyższa niż w pierwszej turze. Można powiedzieć, że jest to rekord wyborów prezydenckich w XXI wieku i prawie że sięga rekordowego wyniku z drugiej tury wyborów prezydenckich w 1995 roku – zwrócił uwagę Sylwester Marciniak.

W 1995 roku w drugiej turze wyborów prezydenckich frekwencja wyniosła 68,23 procent.

pg/IAR

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − fourteen =