TwitterFacebook

Wybory samorządowe 21 października. Druga tura 4 listopada

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził na Twitterze, że wczoraj podpisał rozporządzenie, w którym zdecydował o terminie jesiennych wyborów samorządowych. „Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków!” – napisał na swoim profilu szef rządu.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

iar

Rozporządzenie

Prezesa Rady Ministrów

z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie

zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Na podstawie art. 371 § 2 i art. 474 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349) oraz art. 7 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 15 marca 2002 r. o ustroju miasta stołecznego Warszawy (Dz. U. z 2015 r. poz. 1438 oraz z 2018 r. poz. 130) zarządza się, co następuje:

§ 1. Zarządza się wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

§ 2. Datę wyborów, o których mowa w § 1, wyznacza się na niedzielę dnia 21 października 2018 r.

§ 3. Dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych, określa kalendarz wyborczy, stanowiący załącznik do rozporządzenia.

§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

 

7 komentarzy

 1. Ruda Odpowiedz

  To się dopiero zacznie w naszym mieście. Od poniedziałku już, czy poczekają do września? 🙂

 2. Proszę... Odpowiedz

  Czekamy na bombę pani Agnieszki!!!!!

  Kiedy zacznie swój wielki tytaniczny plan naprawy Łomży…bo tak źle było przez 3 i pół roku. Od trzech miesięcy wszystko się zmieniło, inny matrix, przyszło olśnienie!!!!!

  Obluda i kpina.

 3. Bania z Odpowiedz

  Ruda. Kampania już dawno u Muzykowej się zaczęła, sztandar, ubojnia, Toruń, medalik od Zieliny.

  A nawet wcześniej jak pracowała dla Chrzanowskiego niby dla miasta ale tak naprawdę dla siebie.

  Dla tej pani nie ma przeszkód – biskup pomoże.

 4. Santos Jan Muzykantos Odpowiedz

  Kiedy Muzyk pokaże plan tytanicznej naprawy trzeźwości Łomży???

  I gdzie??

  Na sadowej?

  W centrum katolickim??

  U Jadzi??

  U Kółka??

  Albo będzie jeździć bronkobusem???

 5. Joanna Odpowiedz

  Chrzanowski przywrócił mi nadzieję w to że na fotelu prezydenta może zasiadać osoba, która doskonale rozumie potrzeby mieszkańców i która w żaden sposób nie wywyższa się ponad zwykłego mieszkańca. Miałam przyjemność rozmawiać z prezydentem osobiście i muszę powiedzieć że tak miłego człowieka, który z troską patrzy na los drugiego człowieka to jeszcze nie spotkałam. Dziękuje Panie Prezydencie jest Pan uczciwym człowiekiem i myślę że prawda zwycięży. Szkoda że na świecie jest tylu ludzi którzy próbują niszczyć takich ludzi jak Pan. Proszę się nie przejmować prawda zwycięży a fałszywi ludzie którzy dziś Pana atakują wymyślając durne przyczyny przegrają. Mocno trzymam za Pana kciuki. Jest Pan wspaniałym, szlachetnym człowiekiem a tylko tacy ludzie mogą dobrze wypełniać obowiązki służby mieszkańcom miasta

 6. wars Odpowiedz

  Chrzanowski zakładaj komitet. Z kim nie rozmawiam to niemal każdy deklaruje że na ciebie zagłosuje

 7. Obywatel Łomży Odpowiedz

  Chrzanowski słyszałeś? TWOJ KOLEGA CI KAZE KOMITET ZALOZYC 🙂 ZAKLADAJ A DOSTANIESZ TYLE GLOSOW CO KOLEGOW I ICH RODZIN 🙂 NO MOZE POZA GONCEM I INNYMI KOOEGAMI KTORZY JUZ NIE CHCA SIE Z TOBA ZADAWAC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *