TwitterFacebook

Wychowawcy na kolonie Caritas poszukiwani

Przybywa chętnych na letnie kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Liczba zainteresowanych rośnie z roku na rok. Tylko w 2017 r. z oferty wypoczynkowej skorzystało około dwóch tysięcy dzieci. Aby wyjazd doszedł do skutku, potrzebni są również opiekunowie. Kandydat na wychowawcę letnich kolonii Caritas musi mieć ukończone 18 lat i wykształcenie co najmniej średnie. Powinien przy tym posiadać ukończony kurs wychowawcy kolonijnego. Takie szkolenia organizowane są między innymi przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Zaświadczenie nie jest potrzebne w przypadku osób, które pracują jako nauczyciele.

Małgorzata Gutowska z Caritas Diecezji Łomżyńskiej podkreśla, że każdy opiekun kolonii Caritas pełni tą funkcję społecznie. Może przy tym zabrać na wypoczynek swoje dzieci. Mamy małżeństwa, które jeżdżą z nami jako wychowawcy, zabierając przy tym swoje pociechy. To bardzo ciekawa forma wypoczynku rodzinnego, którą możemy polecić. Łączy przyjemne z pożytecznym – dodaje Małgorzata Gutowska.

Kolonie rozpoczynają się pod koniec czerwca i trwają przez cały sezon wakacyjny. Chętni powinni zgłosić się telefonicznie lub osobiście do Ośrodka Caritas Diecezji Łomżyńskiej przy ul. Rybaki 1 w Łomży. Nabór potrwa do 19 maja. Tego dnia w Ośrodku odbędzie się spotkanie wszystkich deklarujących chęć bycia opiekunem.

PD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *