RN
TwitterFacebook

Wyjątkowi goście z wizytą u bpa Janusza Stepnowskiego

Biskup Janusz przyjął spotkał się z dziećmi i młodzieżą z polskich rodzin mieszkających na Białorusi. Życzył im błogosławieństwa Bożego, słonecznych wakacji i samych dobrych wspomnień. Młodzi spędzają wolny czas w Polsce dzięki staraniom Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Wsparcia udzielił Senat Rzeczypospolitej.

Młodzież pochodzi z Grodna i okolic. W Polsce wypoczywają od 2 czerwca pod okiem opiekunów duchownych i świeckich. Zatrzymaliśmy się w Ośrodku Caritas w Ptakach. Pogoda jest wspaniała. Zdążyliśmy już zwiedzić Katedrę i inne zabytkowe miejsca. Dzieci były również w Warszawie, bardzo im się spodobały Łazienki i Stare Miasto – mówi opiekunka Alina Chomkom.

Jednym z punktów letniego wypoczynku była wizyta w Pałacu Biskupim oraz spotkanie z biskupem łomżyńskim Januszem Stepnowskim, który przyjął gości w ogrodach biskupich, poczęstował słodkimi niespodziankami, rozmawiał i błogosławił. Zapraszał również do częstszych wizyt w Polsce i nawiązywania przyjaźni z polską młodzieżą. Jeśli będziemy troszczyć się o dobre relacje między młodymi ludźmi, możemy być spokojni o przyszłość. Kościół zawsze stanowił pomost między narodami. Niech ta swobodna wymiana zaowocuje kolejnymi doświadczeniami i znajomościami, które uczynią te dzieci szczęśliwymi. Przed nimi całe życie – podkreślił bp Janusz.

Dzieci z polskich rodzin na Białorusi mogły spędzić wakacje w diecezji łomżyńskiej dzięki wsparciu Senatu Rzeczypospolitej. Projekt od trzech lat organizowany jest regularnie, koordynuje go Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Każda taka wizyta to wymiana doświadczeń i okazja do nawiązywania serdecznych relacji i kolejnych wspaniałych wspomnień – mówi ks. Marcin Loba, zastępca dyrektora łomżyńskiej Caritas.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *