RN
TwitterFacebook

Wylosuj sobie misjonarza! Akcja modlitewna

Trwa Wielki Post. Kościół zachęca do różnych akcji modlitewnych, między innymi za misjonarzy. Jedną z nich jest inicjatywa „Misjonarz na Post”.

Do akcji może przyłączyć się każdy. Uczestnicy poprzez modlitwę, wyrzeczenia lub inne formy ofiarowania obejmują duchową troską konkretnego wylosowanego wcześniej misjonarza. Modlitewnego wsparcia można udzielić, podejmując dobrowolny post, a nawet dobre postanowienia.

Jedynym weryfikatorem jest nasze sumienie. Możemy powiększyć grono odbiorców, zapraszając swoich znajomych i rodzinę, propagując w ten sposób idee pamięci o polskich misjonarzach. To akcja niezwykle osobista, bo losujemy konkretnego misjonarza, z imienia i nazwiska – mówi Zofia Kędziora z portalu misyjne.pl

Na świecie służy ponad 1900 polskich misjonarzy. Często pracują w skrajnie trudnych warunkach. Budują szkoły i ośrodki zdrowia, uczą i ewangelizują, roznoszą żywność, są tłumaczami. Służą nawet za kołem podbiegunowym jako jedni z niewielu, są na Sybierii, pustyniach lodowych, Ameryce Południowej czy Afryce. Mówi się, że to najszlachetniejsi polscy dyplomaci– dodaje Zofia Kędziora.

„Misjonarzowi na Post” patronuje Konferencja Episkopatu Polski. Głównym partnerem jest Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich. W projekcie bierze udział ponad 40 000 osób. Wylosować swojego misjonarza możesz tutaj.

pd / fot. misyjne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =