RN
TwitterFacebook

Wystartował Festiwal Życia [FOTO]

Uroczystą Mszą świętą rozpoczął się wczoraj Festiwal Życia w Kokotku. Eucharystii przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk – Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Obecni byli również superior generalny Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN o. Louis Lugen OMI oraz prowincjał o. Paweł Zając OMI.

Młodzież na miejsce festiwalu zaczęła przyjeżdżać już o 9.00 i trwało to aż do samego oficjalnego rozpoczęcia. W dniu dzisiejszym w Kokotku zgromadziło się 670 młodych. Jak zapewniają organizatorzy – od jutra będzie jeszcze więcej. „Wielu zarejestrowanych wcześniej przez internet zapowiadało swój przyjazd dopiero na wtorek. Poza tym, właśnie we wtorek zagra Luxtorpeda. Od miesiąca codziennie odbieramy dziesiątki telefonów z zapytaniami o ten koncert.” – zdradził Krzysztof Zieliński, jeden z organizatorów festiwalu.

Podczas homilii inauguracyjnej ks. bp Marek Solarczyk, mówił o odkrywaniu „tajemnicy człowieka idącego w przyszłość, niosącego ze sobą dziedzictwo przeszłości”. Mamy pamiętać, że w przyszłość prowadzi nas Bóg, a przeszłość jest darem, który otrzymaliśmy.

Po nakarmieniu ducha młodzi mieli okazję do dania upustu swojej niespożytej dotąd energii – w końcu to dopiero pierwszy dzień festiwalu. Wszyscy bawili się podczas imprezy integracyjnej przez ponad półtora godziny. Całość zakończyła się Apelem Jasnogórskim, poprowadzonym przez bpa Antoniego Długosza.

Drugiego dnia festiwalu, we wtorek, konferencję powie ks. Kuba Bartczak, po południu odbędzie się nabożeństwo wód Jordanu, a wieczorem koncert zagra Luxtorpeda. Na dowolny dzień imprezy można na miejscu wykupić jednodniową wejściówkę w cenie 30 zł.

ms / Festiwal Życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 13 =