RN
TwitterFacebook

Wystartowała Sztafeta Powołaniowa

W poniedziałek po pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wystartowała Sztafeta Powołaniowa. To nowa, modlitewna inicjatywa Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży w intencji powołań.

Wspólnocie naszego seminarium, ale i także całej diecezji, na sercu leżą powołania do kapłaństwa. Dlatego w sercach alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zrodziła się inicjatywa modlitewna, którą chcemy objąć całą naszą diecezję – czytamy w specjalnym komunikacie wydanym z tej okazji.

W związku z tym, poczynając od pierwszego tygodnia Wielkiego Postu (tj. od 22 lutego br.) rozpoczniemy modlitwy w naszej kaplicy, podczas których będziemy zanosić prośby do Pana Żniwa polecając Mu kolejną wspólnotę parafialną.

Chcemy w naszych modlitwach, w poszczególnych dniach rozpisanych na dołączonej liście, skupić się na konkretnej parafii, prosząc za posługujących tam duszpasterzy, wszystkich wiernych, a w szczególności o nowe powołania do Służby Chrystusowej. Pragniemy tym niejako dotknąć tych, którzy rozeznają i może walczą wewnętrznie o to, za jakim głosem pójść dalej.

Chcemy to czynić, mając w świadomości słowa naszego Pana, który powiedział swoim uczniom: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Łk 10, 2) – czytamy w komunikacie.

Modlitewną sztafetę rozpoczęła parafia w Brodowych Łąkach w kolejnych dniach w modlitwę zostaną włączeni wierni z parafii:Chorzele (23.02), Jednorożec (24.02) Krukowo (25.02), Olszewka (26.02), Parciaki (27.02) i Połoń (28.02).

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =