TwitterFacebook

Wystartowały półkolonie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli!

Gry zespołowe, zwiedzanie ciekawych miejsc i zabawy w rękodzieło – to tylko wybrane atrakcje przygotowane dla uczestników półkolonii w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

Zajęcia odbywają się między innymi na świetlicy parafialnej, gdzie młodzi biorą udział w zajęciach ruchowych i nie tylko. Staramy się układać program tak, aby wykorzystać kreatywność dzieci. Stawiamy również na integrację, ponieważ ferie to dobry czas na nowe przyjaźnie. Dzieci muszą mieć również czas na rozmowę – mówi animatorka Anna Kołodziejczyk. Jako przykład podaje lepienie figur z masy solnej i kalambury. Oprócz gier i zabaw zorganizowane są również wyjścia grupowe w teren. Uczestnicy zdążyli już zwiedzić Muzeum Diecezjalne, byli również w Radiu Nadzieja. Przed nimi lodowisko i warsztaty pszczelarskie, młodych odwiedzą też ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Lepienie z masy solnej jest bardzo proste. Musimy przygotować miskę, wodę, sól i mąkę. Wszystkie składniki należy połączyć i odpowiednio pilnować proporcji, aby figurki mogły się dobrze ulepić. Najtrudniejsze jest uformowanie tego, co chcemy – mówi 12 letni Krystian, uczestnik spotkań.

Półkolonie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży odbywają się codziennie w godzinach 9:00-14:30 w tamtejszym domu parafialnym. Potrwają do soboty 26 stycznia. Dołączyć można w każdej chwili, pobyt dzieci jest bezpłatny.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *