TwitterFacebook

Wyszków: Takie ozdoby tylko na świątecznym kiermaszu [FOTO]

Tradycyjnie od 6 lat, z myślą o wyszkowskich rękodzielnikach, organizowany jest kiermasz świąteczny. Jest to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przez osoby, które w wolnym czasie tworzą ozdoby świąteczne.

Kiermasz od dwóch lat odbywa się w Centrum Handlowym GALEO. To właśnie tam mieszkańcy Wyszkowa mogli nabyć dekoracje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wśród nich znalazły się różnego rodzaju bombki – szklane, ozdobione koronką, plastikowe, ale też np. na prezent dla mężczyzn, z samochodem w środku. Oprócz tego świeczniki, stroiki z orzeszków, szyszek, a nawet fistaszków, ozdoby szydełkowe – do postawienia na stół i do zawieszenia na choinkę; szyte poduszki, kocyki. Nie mogło zabraknąć aniołów z masy solnej, wianków i choinek.

Wśród choinek największym zainteresowaniem cieszyły się te wykonane przez dzieci i nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Na ich stoisku można było znaleźć choinki z ziaren kawy, siana, a nawet z brzozy, czy gazety z lat 50. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy do pokaźnego zasobu rękodzieł dołączono pierniki. Stoisko uczniów tej szkoły wyróżniało się nie tylko ozdobami, ale też brakiem cen. – Prace wykonane są z serca i sercem wycenianie. Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na czerwcową wycieczkę w góry, do Zakopanego, bo dzieci kochają góry – powiedziała Mariola Leśnik, nauczycielka.

Podczas kiermaszu można było nabyć również miody i miodówkę z gospodarstwa pszczelarskiego, a także biżuterię, kartki świąteczne i torebki na prezenty.

MG

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *