RN
TwitterFacebook

XVIII Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły

Na najważniejszych obiektach sportowo rekreacyjnych Łomży trwają zmagania w ramach XVIII Igrzysk Polonijnych Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły.

W międzynarodowej olimpiadzie sportowej biorą udział młodzi sportowcy z 7 krajów: Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Irlandii oraz Polski. To wielkie wyzwanie logistyczne, na szczęście nie działamy sami – mówi Sebastian Jaworowski ze Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, które należy do głównych organizatorów wydarzenia. Wsparcia w postaci między innymi bazy noclegowej, zaplecza sportowego oraz pomocy technicznej udzieliły łomżyńskie placówki oświaty, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury DŚT oraz kluby sportowe i bursy.

W tym roku na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży zorganizowano również bieg o dystansie 1918 m, odbędzie się on w najbliższą środę 27 czerwca na bieżni przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży i będzie wydarzeniem otwartym dla wszystkich. Oprócz oprócz biegów w programie XVIII Igrzysk Polonijnych znajdują się również konkurencje lekkoatletyczne, pływanie, szachy, strzelectwo, piłka nożna. Wyniki, bieżące komentarze i dodatkowe informacje można śledzić na funpage XVIII Igrzysk Polonijnych Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, wpisując w jego wyszukiwarkę pełną nazwę wydarzenia. Igrzyska potrwają do czwartku, zwieńczy je uroczysta Gala w Hali Sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, podczas której wręczone będą puchary, medale i nagrody.

Pd / foto Marcin Kossakowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *