RN
TwitterFacebook

Zajrzyj do Szkół Katolickich! Dzień Otwarty

Spacer po szkole, możliwość rozmowy z nauczycielami, oglądanie sal – tak będzie przedstawiał się najbliższy Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Rokrocznie przygotowuje go grono pedagogiczne we współpracy z młodzieżą szkoły.

To dla nas bardzo ważne wydarzenie – mówi dyrektor Bożena Śliwowska.Chcemy pokazać wyposażenie pomieszczeń, próbki odbywających się zajęć. Będzie to również doskonała okazja do porozmawiania z uczniami na temat szkolnej codzienności. Dzień ten traktujemy jako zaproszenie młodych ludzi, by chcieli tutaj podjąć w przyszłości naukę. Mamy im naprawdę wiele do zaoferowania.

Rodzice wraz z uczniami będą mieli możliwość spaceru szkolnymi korytarzami, sprawdzenia wyposażenia, porozmawiania z nauczycielami. W organizację Dnia Otwartego zaangażowała się po raz kolejny Zuzanna Choińska, uczennica I klasy Liceum. Mamy wtedy okazję, aby swoimi słowami opowiedzieć o szkole. Mówienie o tym nie sprawia mi żadnych problemów, bo czuję się jak w domu. Pamiętam, jak dwa lata temu podczas Dnia Otwartego przygotowywaliśmy mały spektakl w stylistyce Alicji w Krainie Czarów, były też postaci z innych bajek. Nigdy nie zapomnę reakcji dzieci. Wykrzykiwały imiona skojarzonych bohaterów. Było sporo ekscytacji i radości. Takie właśnie emocje powinny towarzyszyć dniom otwartym w każdej szkole.

W skład Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego mieszczących się przy ul. Sadowej 12 w Łomży wchodzą Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Początki placówki sięgają 1990 roku, kiedy Stowarzyszenie „Pokój i Dobro”, za zgodą Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Łomży powołało do życia drugie wówczas w mieście liceum ogólnokształcące nazwane Społecznym Liceum Ogólnokształcącym.

Dzień Otwarty łomżyńskich Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w czwartek 16 maja. Początek o 17:00 na auli.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *