RN
TwitterFacebook

Zambrów: Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu

Zambrowscy policjanci, podczas działań ,,drogówka” uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu, który rozpoczął podróż wraz z pasażerami w Ciechanowcu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Zambrowscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Podczas  działań ,,drogówka” udaremniła dalszą jazdę kierowcy autobusu. Funkcjonariusze poinformowali, że w czwartek 9 lipca tuż przed 7 pojazd z pasażerami zatrzymał się na jednym z przestanków na terenie miasta, aby wziąć kolejnych pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 52 – latek natychmiast stracił prawo jazdy. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

W przypadku wykroczenia za jazdę po alkoholu zakaz prowadzenia pojazdów jest orzekany w wymiarze od 6 miesięcy do 3 lat. Do tego dochodzą najczęściej konsekwencje finansowe w postaci grzywny oraz świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

KPP Zambrów/BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × one =