RN
TwitterFacebook

Ostrołęka ma najlepszych ministrantów! Znamy wyniki konkursu [FOTO]

Gdzie są najlepsi ministranci? Na to pytanie musiała znaleźć odpowiedzieć komisja oceniająca zmagania ministrantów, lektorów i ceremoniarzy podczas Diecezjalnego Konkursu Liturgicznej Służby Ołtarza. Ten odbył się w sobotę 18 maja w Kolnie.

Po etapie parafialnym i dekanalnym do finału dostały się zespoły liturgiczne z parafii: Miłosierdzia Bożego w Łomży, WNMP w Ostrowi Mazowieckiej, św. Wojciecha w Wyszkowie, Zbawiciela Świata w Ostrołęce, Nawrócenia św. Pawła w Małkini, Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku, św. Anny w Kolnie oraz NMP w Szczuczynie. Etap diecezjalny odbył się 18 maja w parafii pw. św. Anny w Kolnie. Został przygotowany przez diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza – ks. Grzegorza Karwowskiego oraz diakonię liturgiczną.

Po części pisemnej sprawdzającej wiadomości liturgiczne z Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego uczestnicy zaprezentowali umiejętności praktycznej służby przy ołtarzu. Okazało się, że najlepsi ministranci posługują w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Czteroosobowa drużyna w składzie: Przemysław Chojnowski, Kamil Stachurski, Jakub Lipiński, Daniel Laćkowski zajęła pierwsze miejsce i przez rok może szczycić się tytułem najlepszego zespołu ministranckiego diecezji łomżyńskiej. Ministranckie srebro zdobyli: Michał Potocki, Jakub Plona, Bartosz Dolinkiewicz i Piotr Jacek z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży. Tuż za nimi młodzi z parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej: Michał Podbielski, Szymon Kordek, Franciszek Lech i Dawid Skonieczny.

W kategorii indywidualnej tytuł najlepszego ministranta diecezji łomżyńskiej przypadł Danielowi Laćkowskiemu z parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Drugie miejsce zajął Szymon Kordek z parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej. Trzeci na podium uplasował się Bartosz Dolinkiewicz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Zwycięska drużyna w nagrodę uda się 8 czerwca  na Święty Krzyż, gdzie będzie reprezentować naszą diecezję na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejny turniej w przyszłym roku.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu: kapłanom, osobom z ruchów kościelnych, komisji sprawdzającej, a szczególnie ks. dziekanowi Stanisławowi Uradzińskiemu – gospodarzowi i fundatorowi nagród.

DD LSO / fot. Sławomir Rydel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *