RN
TwitterFacebook

Zapisy na rekolekcje dla katechetów

Są jeszcze wolne miejsce na rekolekcje organizowane przez Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Warsztaty duchowe przeznaczone są dla katechetów. Tematem przewodnim są słowa: “Panie, do kogo pójdziemy” zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Robert Bączek, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. – Na chwilę obecną mamy już ponad 60 osób zadeklarowanych – mówi ks. dr Zbigniew Pyskło, Przewodniczący Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego – Gromadzimy się już w piątek (05.09 dodaje red.) około godziny 17:00, by godzinę później rozpocząć uroczystą Mszę świętą. Później coś dla ciała, czyli kolacja. Oczywiście wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, nie zabraknie również konferencji.

W planach rekolekcji jest również przewidziany czas na pracę grupach i wzajemną wymianę doświadczeń. Każde takie warsztaty są dobrym czasem, aby nasi katecheci mogli porozmawiać o własnych spostrzeżeniach, podzielić się przemyśleniami i świadectwem – mówi ks. dr Zbigniew Pyskło.

Na przestrzeni całego roku katechetycznego zainteresowani mają do wyboru pięć tur rekolekcyjnych proponowanych przez Wydział. Każdy katecheta jest zobowiązany do udziału w rekolekcjach przynajmniej raz w roku, aby właściwie realizować misję kanoniczna nadaną przez biskupa ordynariusza danej diecezji.

Zapisy na najbliższe weekendowe (05-08.09.2018) rekolekcje katechetyczne prowadzone są w Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii.

Kontakt telefoniczny pod numerem 86 216 25 91 lub mailowy na adres wydzialnwk@o2.pl

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *