RN
TwitterFacebook

Zaproszenie do modlitwy w jedności z papieżem Franciszkiem

“Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia i czułości” do tych słów papieża Franciszka przyłączają się też biskupi łomżyńscy zachęcając jednocześnie do włączenia się w propozycje modlitewne papieża Franciszka.

Publikujemy pełną treść komunikatu

Komunikat dotyczący modlitwy o ustanie epidemii w łączności z Papieżem Franciszkiem

Epidemia koronawirusa staje się dla wielu z nas powodem do utraty pewności jutra i postawy pesymizmu. W tym szczególnie trudnym czasie Kościół staje do dyspozycji ludzi dobrej woli, aby wspierać każdego z osobna i modlić się o ustanie epidemii. Jak powiedział Papież Franciszek: “Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia i czułości”.

Dziękujemy księżom naszej Diecezji za taką właśnie, godną podziwu postawę. Wyraża się ona w gotowości służenia, wspólnej modlitwy i pomagania najbardziej potrzebującym.

Wyrazem tej troski są prowadzone przez liczne parafie transmisje internetowe poszczególnych modlitw, nabożeństw wielkopostnych, rekolekcji online, a przede wszystkim codziennych i niedzielnych Mszy św. 

Przypominamy, że Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski przekazał parafiom, do duszpasterskiego wykorzystania, modlitwę o ustanie epidemii. Zachęcił też do całodniowego wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz do tego aby w tym czasie można było korzystać z Sakramentu Pojednania.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zachęca Księży Proboszczów, aby włączyli swoich parafian w propozycje modlitewne Ojca św. Franciszka.

W środę 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 do wspólnego, w kościołach czy domach prywatnych, odmówienia modlitwy “Ojcze nasz”.

W piątek 27 marca br. o godz. 18.00 do udziału, poprzez media, w modlitwie z Papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Będzie to czas słuchania Słowa Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu, które zakończą się błogosławieństwem “Urbi et Orbi”.

+Tadeusz Bronakowski
Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki
Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 23 marca 2020 r.
N. 257/2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + one =