RN
TwitterFacebook

Zaproszenie na Debatę Prymasowską do WSD

Wychowawca polskiej młodzieży, nauczyciel narodu. Sylwetka Kardynała Wyszyńskiego jako ojca Polaków zostanie przybliżona podczas Debaty Prymasowskiej. Ta już w najbliższą środę 11 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Spotkanie ma charakter otwarty. Po części wykładowej trwającej około 40 minut zaplanowana jest dyskusja, w tym możliwość zadawania pytań. Pedagogika prymasowska jest tematem bardzo istotnym. Jeśli chcemy się dobrze przygotować do beatyfikacji, musimy zadać sobie pytanie, jak dziś młodym ludziom przekazać wielkie dziedzictwo kardynała Wyszyńskiego. Chodzi o język, styl, sposób, metody itd. – mówi współorganizator debaty ks. Jacek Czaplicki.

Debatę poprowadzi ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński rektor UKSW w Warszawie, który 8 października 2014 odebrał z rąk Prezydenta RP postanowienie o nadaniu tytułu naukowego profesora nauk społecznych. Jest też zastępcą przewodniczącego Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk i konsultorem Komisji Wychowania Katolickiego i Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski.

Otwarta Debata Prymasowska odbędzie się w środę 11 marca 2020 w Centrum Konferencyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (wejście od Placu św. Jana Pawła II). Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wyższe Seminarium Duchowne i Diecezjalną Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

pd 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + 18 =