TwitterFacebook

Zebrali 15 ton jedzenia. Akcja Caritas

Ponad 15 ton żywności zebrano na terenie diecezji łomżyńskiej w ramach tegorocznej zbiórki „Tak! Pomagam!”. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród wolontariuszy i darczyńców. Zebrane dary trafią teraz do potrzebujących w postaci świątecznych paczek.

A akcji uczestniczyło ponad 800 wolontariuszy z parafialnych i szkolnych kół Caritas. Młodzi podzieleni na zespoły zgromadzili się 6 i 7 grudnia w 103 sklepach na terenie diecezji. Każdy z nich miał posiadał legitymację, znakiem rozpoznawczym niektórych była mikołajkowa czapka. Wolontariusze zapraszali do wzięcia udziału w akcji, dziękowali za wrzucane dary, pomagali również w pakowaniu zakupów przy kasach. Mieliśmy wolontariuszy ze Śniadowa, Łomży, Ostrołęki, Kolna, Wizny, Zambrowa, Wyszkowa, Czyżewa, Ostrowi, Grajewa, Dobregolasu, Zbójnej, Szczuczyna, Rogienic, Chludni i Małego Płocka – wylicza koordynator diecezjalna Katarzyna Szklarz.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią niebawem do najuboższych dzieci, rodzin wielodzietnych, kobiet samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych itd. Dary będą wręczone w postaci świątecznych podarunków.

Wyrazy wdzięczności za owoce tegorocznej edycji akcji składa dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki – Wyrażam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim zaangażowanym ze szkolnych i parafialnych Kół Caritas, którzy bezinteresownie zaangażowali się w zbiórkę żywności. Dziękuję też z całego serca darczyńcom. Dzielicie się swoimi darami z najbardziej potrzebującymi, Bóg wam zapłać – mówi ks. Andrzej Mikucki.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *