RN
TwitterFacebook

Zmarł ks. kan. Jerzy Polkowski, proboszcz ze Szczepankowa

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym, po wieczną nagrodę do Pana, odszedł ks. kan. Jerzy Polkowski, wieloletni proboszcz parafii w Szczepankowie, budowniczy kościoła parafialnego w Szulborzu.

Ksiądz Kanonik Jerzy Polkowski odszedł do Pana w dniu 27 lipca 2018 r. w wieku 70 lat, w kapłaństwie przeżył 43 lata. Urodził się 25 stycznia 1948 roku w miejscowości Supy (par. Przytuły). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Mikołaja Sasinowskiego 24 czerwca 1975 roku w Łomży. Był wikariuszem w Kleczkowie i Zuzeli. 

1 stycznia 1986 roku rozpoczął posługę rektora tymczasowego ośrodka duszpasterskiego w Szulborzu, gdzie potem był wieloletnim proboszczem i budowniczym kościoła. 1 lipca 2001 roku został mianowany proboszczem w Szczepankowie. W tym roku miał przejść na zasłużoną emeryturę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

niedziela 29 lipca br.
– w godz. 16.00 – 19.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym w Szczepankowie,
– godz. 19.00 Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Szczepankowie pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego;
poniedziałek 30 lipca br.
– w godz. 10.00 – 12.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym w Szczepankowie,
– godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Szczepankowie pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
 
Ciało Śp. Księdza Kanonika Jerzego Polkowskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Szczepankowie.
 
Śp. Księdza Kanonika Jerzego Polkowskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystości pogrzebowej, a także o modlitwę w Jego intencji.
„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

1 komentarz

  1. piotrek Odpowiedz

    szkoda,teraz zastąpi go wspaniały ksiądz Dariusz Wizner parafia w ŁOSWi e płacze za nim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − 5 =