RN
TwitterFacebook

Zmarł ks. kan. Józef Bagiński

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł ks. kan. Józef Bagiński – emerytowany kapłan naszej diecezji, który odszedł do Pana w dniu 12 maja 2019 r. w wieku 89 lat. W kapłaństwie przeżył 63 lata. Urodził się 13 września 1930 roku w miejscowości Płonka Matyski (par. Płonka Kościelna). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Czesława Falkowskiego 08 grudnia 1956 roku w Łomży.

Posługę duszpasterską prowadził jako wikariusz w parafiach: Radziłów, Bakałarzewo, Wysokie Mazowieckie, Mały Płock, Kobylin, Andrzejewo, Dąbrowa Wielka. Był proboszczem w parafii pw. św. Anny w Pietkowie w latach 1973 – 1993 i parafii pw. św. Kazimierza w Piekutach w latach 1993 – 2004. Pełnił funkcję ojca duchownego dekanatu Szepietowo.

 Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 15 maja br. (środa) o godz. 10.00 Msza św. w intencji zmarłego kapłana w kościele pw. św. Anny w Dąbrówce Kościelnej pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Dnia 15 maja br. (środa) o godz. 12.30 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Następnie ciało śp. Ks. Józefa Bagińskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Płonce Kościelnej.

 Śp. Księdza Józefa Bagińskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

 „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”

red. R.Sz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *