RN
TwitterFacebook

Zmarł ks. Stefan Pupek emerytowany kapłan diecezji łomżyńskiej

Dzisiaj w nocy, przeżywszy 85 lata, w kapłaństwie 56 lat, odszedł do Pana ksiądz Stefan Pupek, emerytowany kapłan naszej diecezji zamieszkały w Łomży.

Ks. Stefan Pupek urodził się 25 października 1935 roku w Czerwonym parafia Kolno. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1964 roku w Łomży z rąk bpa Czesława Falkowskiego. Po święceniach podjął pracę jako wikariusz w parafiach: Radziłów, Jedwabne, Ostrołęka, Małkinia, Wąsosz, Łapy. Pełnił też posługę proboszcza parafii w Dąbrówce k. Ostrołęki. Ostatnie lata swego życia spędził w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana odbędą się w następującym porządku:

Dnia 25 i 26 września br. (piątek i sobota) od godz. 18.00 do 21.00 wystawienie ciała Zmarłego Kapłana w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (dolny kościół).

Dnia 27 września br. (niedziela) o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (górny kościół).

Ciało śp. Księdza Stefana Pupka zostanie pochowane w grobie kapłańskim na cmentarzu komunalnym w Łomży (ul. Przykoszarowa).

Zmarłego kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × one =