RN
TwitterFacebook

Znamy wykonawców drugiej edycji konkursu “Nadziei w Chórze”

Coraz bliżej do Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja wydarzenia zaskoczyła pozytywnie ilością zgłoszeń. W tym roku chętnych jest jeszcze więcej.

Etap przyjmowania zgłoszeń zakończył się w marcu. Swoje nagrania wraz z nutami i krótką charakterystyką i dotychczasowymi osiągnięciami przesłało kilkadziesiąt chórów. Ich nagrania próbne są obecnie przesłuchiwane przez komisję, w której skład wchodzi między innymi dr Anna Olszewska – dyrygent, chórmistrz i pedagog, absolwentka białostockiej filii Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, co już na wstępie mobilizuje człowieka do pracy. Chóry są różnorodne. Trzeba podkreślić, że mamy w tym roku bardzo mocne zespoły prezentujące wysoki poziom artystyczny w Polsce i za granicą, koncertują po całej Europie. Są na liście chóry, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na niwie krajowej chóralistyki, ale wydają się bardzo obiecujące. Podzieliliśmy uczestników na kategorie w trosce o równość i uczciwość – podkreśla dr Anna Olszewska.

Organizatorka wielu konferencji, seminariów i warsztatów muzycznych przyznaje, że niewątpliwym atutem konkursu jest jego walor artystyczny, sakralny i samo miejsce wokalnych zmagań. Tykocin to urokliwe miasteczko z barokowym kościołem, przyrodą i klimatem, którego się nie zapomina. Wystarczy krótki spacer, by wracać tu z tęsknotą. Myślę, że tegoroczna edycja konkursu dostarczy nam wrażeń jedynych w swoim rodzaju – podsumowuje dr Anna Olszewska.

II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” odbędzie się 18 maja w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie. Wydarzenie objął patronatem honorowym biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

pd / fot. archiwum Radia Nadzieja

1 komentarz

  1. Chórzysta Odpowiedz

    Tytuł sugeruje coś czego brakuje w tym artykule a mianowicie listy chórów. Skoro znamy to dlaczego nie jest to podane w powyższym artykule ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =