RN
TwitterFacebook

Zorganizowali kiermasz, by pomóc parafii (FOTO)

Są uśmiechnięci, zdolni, pełni życia i chętnie pomagają. Dzielą się wiedzą, spotykają, uczą jak zrobić coś z niczego. Tak w kilku słowach można opisać seniorów, należących do klubu seniora w Janowie w gm. Kolno. Klub powstał kilka miesięcy temu, podobnie jak kluby w Wykowie i Zaskrodziu. Gmina na początek działalności dostała na ten cel dofinansowanie. Seniorzy z klubu w Janowie spotykali się w tamtejszej remizie strażackiej. Grupie przewodniczy pani Celina Banach z Niksowizny która wpadła na pomysł kiermaszu :

 Na św. Bożego Narodzenia robiliśmy do kościoła ozdoby. Pojawiały się one przy ołtarzu. Dlatego pomyślałam, zróbmy dużo ozdób wielkanocnych, sprzedajmy na kiermaszu i pomóżmy naszej parafii, która ma wiele potrzeb – przypomina p. Celina

Wszyscy byli za. Było jedno, ale. Trzeba się nauczyć robić kolorowe jajka, koguty na szydełku czy wić palmy.

Na początku szło to ciężko, ale szybko się nauczyliśmy. Robiliśmy już potem wszystko po kolei co wpadło pod rękę – mówi z uśmiechem p. Arkadiusz Chmielewski z Janowa

-To dlatego, że mieliśmy zgrany zespół, każdy robił to, co potrafił. Fajnie się nam współpracowało -uzupełnia Teresa Socik z Niksowizny

Spotykali się trzy razy w tygodniu we wtorki środy i czwartki od 10 do 14.

Czas nam uciekał w mgnieniu oka, to był dobry czas. Zintegrowaliśmy się-podkreśla Janina Chmielewska z Janowa

Z mikrofonem Radia Nadzieja seniorów odwiedzamy w domu pani Celiny w Niksowiznie. Goszczą nas kawą ciastem i zarażającym uśmiechem. Aż nie chce się wracać do rzeczywistości. Tak powinna wyglądać emerytura.

Kiermasz zorganizowali przed parafią pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łosewie. Przez dwa tygodnie pokazywali swoje ozdoby i zachęcali mieszkańców do kupna. Dzięki temu zebrali ponad 3 tysiące i co do złotówki przekazali na kościół.

Zapytani, dlaczego nie dla siebie? Nie na klub seniora? Na jakiś wyjazd? Odpowiadają, że są katolikami i kto ma pomóc jak nie oni.

Teraz obiecują spotykać się dalej, a wójt gm. Kolno Józef Wiśniewski tłumaczy, że pomimo tego że projekt z końcem marca zakończył się, to gmina będzie szukała innych źródeł finansowania. Tak by kluby mogły dalej funkcjonować, rozwijać się, pomagać i inspirować innych seniorów do wychodzenia z domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + ten =