RN
TwitterFacebook

Zostawili indeksy w domu, pojechali na Jasną Górę. Pielgrzymka akademicka

Młodzieńczy entuzjazm i poczucie wielkiej studenckiej wspólnoty towarzyszyły 83 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej ponad 2000 żaków z około 30 duszpasterstw, w tym studenci łomżyńscy.

Tegoroczne spotkanie akademickie w Częstochowie odbywało się pod hasłem: „O, usłysz mój głos” i trwało całą sobotę 11 maja. Głównym punktem była uroczysta Msza święta, podczas której słowo do studentów wygłosił abp Marek Jędraszewski. W Eucharystii wziął udział abp Wacław Depo – metropolita częstochowski i delegat Konferencji Episkopatu Polski ds Duszpasterstwa Akademickiego.

Grono łomżyńskiej społeczności studenckiej reprezentowała między innymi 20 letnia Aleksandra Daniszewska: Pierwszy raz byłam na takim wydarzeniu. Wyjechaliśmy z samego rana i dzięki pielgrzymce mogliśmy poznać siebie bardziej. To zupełnie inne poczucie wspólnoty niż mijanie się na korytarzach uczelni. Zdałam sobie sprawę, że wielu napotykanych przeze mnie studentów wyznaje te same wartości.

Podczas trwania 83 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akademickiej Jasna Góra poprzez transmisję on-line została włączona w międzynarodową modlitwę z młodymi i w intencji młodych. Połączenie transmisyjne objęło pięć sanktuariów na czterech kontynentach, w których odmawiane były tajemnice chwalebne różańca. Połączenie odbyło się w ramach inicjatywy „Od św. Gabriela do św. Jana Pawła II. Światowe Dni Młodzieży w życiu Kościoła i świata”, organizowanej przez włoską diecezję Teramo-Atri. Super, że wyjazd doszedł do skutku. Na początku inicjatywa była luźną propozycją, nie wiedzieliśmy, czy będą chętni. Zebrał się niemal cały autokar. Pojechaliśmy tam jako ludzie kompletnie sobie obcy, a wróciliśmy jak rodzina – podsumowuje Joanna Jastrzębska, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *