RN
TwitterFacebook

Zumba integracyjna w parafii pw. św. Andrzeja Boboli [FOTO]

Życzliwość i serdeczność – tak w dwóch słowach można streścić atmosferę niedzielnego spotkania w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Wzięły w nim udział rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, byli też goście specjalni.

Spotkanie umilił między innymi pokaz taneczny łomżyńskiej grupy „Gwiazdy”, w której występują również osoby niepełnosprawne w różnym wieku. – Nie spodziewaliśmy się tak żywej reakcji – mówi z entuzjazmem tancerz Jakub Sadowski.

– Nasza grupa zumby integracyjnej wykonała trzy układy. Występy przyjęto bardzo entuzjastycznie. Ludzie zaczęli z nami tańczyć, pytali kiedy mamy próby i czy można do nas dołączyć. Ogólnie panował bardzo przyjemny klimat. W „Gwiazdach” tańczą również osoby niepełnosprawne. Układy są tak przygotowane, aby każdy mógł swobodnie się poruszać i bez większego problemu wykonywać kroki.

Grupa taneczna „Gwiazdy” działa od ponad roku. Skupia dwudziestu tancerzy z Łomży i okolic. Powstała przy Fundacji „Ja i Ty” prowadzonej przez Katarzynę Kuklińską. Choreografie przygotowuje Elżbieta Komorowska.

Niedzielne spotkanie było jednym z cyklicznych odbywających się w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w drugą niedzielę każdego miesiąca. Zawsze rozpoczyna je Msza święta o godzinie 15:00, później przychodzi czas na poczęstunek, rozmowy i integracje. Wspólnota jest otwarta.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *