RN
TwitterFacebook

ZUS: Od przyszłego piątku można składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego

Od przyszłego piątku, 31 lipca, będzie można składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć założone konto na platformie usług elektronicznych PUE ZUS.

Oprogramowanie niezbędne do wdrożenia bonu przygotowuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i trwają ostatnie przygotowania do realizacji tego zadania. Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć założone konto na platformie usług elektronicznych PUE ZUS, zalogować się i bon aktywować. Aktywacji można dokonać na przykład w dniu czy na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Trzeba będzie też podać adres e-mailowy i numer telefonu komórkowego.

Przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny będą mogli od 25 lipca rejestrować się na liście podmiotów turystycznych za pośrednictwem PUE ZUS.

– Same płatności bonem będą realizowane poprzez komunikację SMS. Chcąc zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie okazać podmiotowi turystycznemu specjalny numer przypisany do bonu i jednorazowy kod autoryzacyjny, otrzymany w SMS-ie – wyjaśnia prezes ZUS, profesor Gertruda Uścińska.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500+”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500+” im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *