RN
TwitterFacebook

ZUS: Ponad 2 miliony wniosków związanych z tarczą antykryzysową

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska powiedziała, że realizacja przepisów tarczy antykryzysowej przebiega dobrze. Do tej pory ZUS otrzymał ponad 2 miliony wniosków związanych z tarczą, z czego niemal półtora miliona to wnioski o zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne. Do ZUS wpłynęło też niemal 600 tysięcy wniosków o świadczenia postojowe.

W Polskim Radiu 24 Gertruda Uścińska zaznaczyła, że pracownicy ZUS nieustannie pracują nad rozpatrywaniem wniosków, aby jak najbardziej skrócić czas oczekiwania na świadczenia. Do tej pory ZUS rozpatrzył już ponad milion wniosków złożonych w ramach tarczy antykryzysowej.

– Przetworzyliśmy ponad 800 tysięcy wniosków płatników składek, jeżeli chodzi o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. W ubiegłym tygodniu wypłaciliśmy ponad 200 tysięcy świadczeń postojowych, a pozostałe świadczenia postojowe w tej chwili regularnie wypłacamy – mówiła prezes ZUS.

Gertruda Uścińska przypomniała, że firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników, które opłaciły składki ZUS za marzec, mogą ubiegać się o zwrot połowy tych składek. Wynika to z przepisów tarczy antykryzysowej uchwalonych 18 kwietnia, czyli już po terminie opłacania składek.

Niezbędne informacje umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *