RN
TwitterFacebook

ZUS wydał do dziś 190 tysięcy bonów turystycznych

Trwa dopiero druga doba, od kiedy można pobrać bon turystyczny, wielu Polaków już z tego skorzystało. Do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał 190 tysięcy bonów o łącznej wartości ponad 161 milionów złotych – informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski. Wyjaśnia, iż uprawnieni wykonali ponad 3 tysiące płatności bonami na kwotę ponad 2,5 miliona złotych.

Rzecznik informuje też, iż do ZUS zgłosiło się ponad 8,5 tysiąca firm turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.
Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Paweł Żebrowski przypomina, że realizacja bonu turystycznego odbywa się tylko przez platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – PUE ZUS. Profil na PUE można założyć między innymi przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Rzecznik ZUS radzi, by przed aktywacją bonu sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+”. Dodaje, że na PUE ZUS u osoby, która wnioskowała o 500+ jest widoczna zakładka Polski Bon Turystyczny.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500 plus” im nie przysługuje.

Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 złotych. Bon można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Przysługuje około 6,5 milionom dzieci. Wsparcie wyniesie w sumie 3,5 miliarda złotych.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *