RN
TwitterFacebook

ZUS zrealizował 1,1 mln wniosków z tarczy antykryzysowej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrealizował już 1,1 mln wniosków w ramach tarczy antykryzysowej – informuje prezes Zakładu profesor Gertruda Uścińska. Podkreśla, że Zakład udostępnia także nowe wzory wniosków do ZUS o wsparcie, w tym o świadczenie postojowe.

Dotychczas Zakład wypłacił świadczenia postojowe dla 265 tysięcy osób, na kwotę 532 milionów złotych. Do tego w ostatnich dniach udostępnił informację o realizacji zwolnienia z opłacania składek za marzec dla 800 tysięcy płatników na łączną kwotę 1,6 mld złotych. Rozpatrzył także 48 tysięcy wniosków o ulgę w opłacaniu składek dotyczących odroczenia terminu lub rozłożenia zaległości na raty. Wszystkie formy wsparcia realizowane są na bieżąco.

Prezes ZUS zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. Zwraca uwagę, że zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu i przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia. Profesor Gertruda Uścińska wyjaśnia, że wnioski o wsparcie z ZUS w ramach tarczy możnateż składać za pośrednictwem poczty oraz osobiście w placówce ZUS.

Szczegółowe informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *