RN
TwitterFacebook

Zwycięzcy etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej! [FOTO]

Karolina Kępska z Ostrołęki, Dominika Żyłowska z Ostrowi Mazowieckiej i Patrycja Małs z Łomży będą reprezentować diecezję łomżyńską w finale XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Zmagania na szczeblu diecezjalnym odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. 34 uczniów szkół średnich otrzymało zestaw złożony z testu i pytań otwartych. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 45 minut. Temat Olimpiady: „św. Jacek – wzór ewangelizacji”. Było spokojnie. Pytania jak pytania. W każdym konkursie są łatwiejsze i podchwytliwe. Ogółem test nie sprawił mi większych trudności. Miałam lekki kłopot z kilkoma zadaniami otwartymi, ale pod koniec testu wróciłam do nich jeszcze raz i rozwiązałam jak trzeba. Olimpiada to okazja do pogłębiania swojej wiary, bo poznajemy życiorysy ludzi oddanych bez reszty Bogu – przyznaje Karolina Kępska, zwyciężczyni z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Każdy z dotychczasowych etapów odbywał się jednocześnie w całej Polsce o tej samej godzinie. Organizatorem szczebla diecezjalnego był Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Jego dyrektor ks. dr Zbigniew Pyskło dostrzega konieczność większej promocji całego wydarzenia: Na przełomie ostatnich lat dostrzegamy spadek zainteresowania Olimpiadą, co stanowi wyzwanie dla organizatorów kolejnych edycji i nas wszystkich. Jej ideą jest głębsze zapoznawanie młodzieży z Ewangelią, poszerzenie wiedzy teologicznej i przybliżenie sylwetek świętych – mówi ks. dr Zbigniew Pyskło.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale. Ten odbędzie się pod koniec marca w Opolu, na wygranych czekają między innymi pielgrzymka zagraniczna, bilety na wybrany mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz aparaty, laptopy a przede wszystkim indeksy na polskie uczelnie.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *