TwitterFacebook

Kalendarz wydarzeń

Lut
22
czw
Słowiańskie brzmienia u Łomżyńskich Filharmoników
Lut 22@18:30
Słowiańskie brzmienia u Łomżyńskich Filharmoników

W czwartek 22 lutego 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, który w całości wypełni muzyka kompozytorów słowiańskich – polskich, czeskich i słoweńskich. Jako solistka wystąpi znakomita skrzypaczka Beata Warykiewicz-Siwy, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk.

Mirosław Jacek Błaszczyk w latach 1998–2013 dyrektor artystyczny, od roku 2013 dyrektor Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach. Od 1999 r. dyrektor artystyczny i juror Międzynarodowych Konkursów Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach. Od 2017 r. szef artystyczny Polskiej Orkiestry „Sinfonia Iuventus” oraz kierownik artystyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ukończył z odznaczeniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dzięki stypendium American Society for Polish Music pogłębiał umiejętności dyrygenckie w Los Angeles. Koncertuje na wszystkich estradach w kraju (z Filharmonią Narodową na czele) i za granicą (m.in. Albania, Austria, Białoruś, Chiny, Czechy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Maroko, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tunezja, Ukraina i USA).

Beata Warykiewicz-Siwy jako solistka występuje z Filharmoniami w Polsce, a także z Berliner Rundfunkorchester i Sinfonieorchester Thuringen (Niemcy), Camerata Slovaca w Bratysławie (Słowacja), L’Estro Armonico (Holandia). Koncertowała również w Austrii, Bułgarii, Danii, Francji, Hiszpanii, Rosji, USA, Australii oraz Wielkiej Brytanii. Występowała m.in. w takich salach, jak: Schauspielhaus w Berlinie, Tivoli w Kopenhadze, Concertgebouw, „Beurs van Berlage” i Ijsbreker” w Amsterdamie, „Barocksaal” w Des Alten Rathause w Wiedniu czy Palacio de Percent w Madrycie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończyła z wyróżnieniem. Studiowała również w Sweelinck Conservatorium w Amsterdamie. Brała udział w kursach mistrzowskich w Anglii, Niemczech i Austrii. Laureatka licznych I nagród oraz wyróżnień w Polskich i zagranicznych konkursach skrzypcowych.

W programie koncertu usłyszymy dzieła Henryka Wieniawskiego, Antonina Dworaka, Zdenka Fibicha, Igora Deklevy i Andreja Makora.

Koncert odbędzie się w czwartek 22 lutego 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A.

Lut
23
pt
Piłkarski Turniej Charytatywny na rzecz Damiana Śliwowskiego
Lut 23@10:00
Slajdowisko, pokaz fotografii autorskiej
Lut 23@18:00
Koncert Sinfonia Iuventus w OiFP
Lut 23@19:00
Lut
24
sob
Spotkanie z poezją Jana Kulki “W labiryncie życia”
Lut 24@15:00
Lut
25
nie
Spotkanie z cyklu “Salon Bujnowskiego”
Lut 25@13:15
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Ełku
Lut 25@18:00
Lut
26
pon
Dyskusyjny Klub Filmowy
Lut 26@19:15
Mar
4
nie
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lachowie
Mar 4@10:30
Kwi
13
pt
Rekolekcje Ewangelizacyjne
Kwi 13 – Kwi 14 całodniowy