TwitterFacebook

115 km/h przez Czerwone w gminie Kolno

Funkcjonariusze z kolneńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h. 65-latek stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wczoraj po południu, prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Czerwone. Jest to jedno z miejsc, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Około godziny 18.00, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który jechał z prędkością 115 km/h, gdzie ograniczenie na tym odcinku drogi wynosiło 50 km/h. Nieodpowiedzialnemu 65-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Ponadto, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

KPP Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *