TwitterFacebook

Kolejny mężczyzna zatrzymany za wysadzenie bankomatu w Grabowie

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie w miniony poniedziałek zatrzymali kolejnego podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem i zniszczenie bankomatu w Grabowie. Zatrzymania dokonali w jednej z miejscowości  na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie zamieszkiwał domniemany sprawca. 32-latek dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Kolnie otrzymał sankcję w postaci dozoru policyjnego i za poręczeniem majątkowym został zwolniony.

29 czerwca około godziny 5.30 dyżurny kolneńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że najprawdopodobniej doszło do włamania do bankomatu w miejscowości Grabowo. Patrol policji wysłany na miejsce wstępnie ustalił, że sprawca usiłował sforsować zabezpieczenia bankomatowe przy pomocy ładunku wybuchowego. Urządzenie jednak nie zostało opróżnione. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia okoliczności oraz sprawcy przestępstwa.

Mundurowi w wyniku intensywnych działań jeszcze tego samego dnia zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu piskiego. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie zaś w sobotę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kolnie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia bankomatu. Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 26-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *